Інструменти для веб-майстрів google – інструкція по використанню для новачків!
Добрий день, шановні читачі блогу. Сьогодні ми з вами будемо знайомитися з ще одним сервісом для аналізу свого сайту – інструментами для веб-майстрів (webmaster tools) від ПС Google.
Кожен власник сайту хоче знати, що відбувається з його сайтом в ПС. Для цього вони змушені користуватися різними сервісами для перевірки позицій, посилань і багато чого іншого.
В одній зі статей ми вже говорили про такий сервіс, як веб-майстер яндекса, однак є ще один аналог даного сервісу – інструменти для web-майстра від гугла. Незважаючи на те, що в рунеті Google менш популярний, ніж яндекс, з неї теж можна отримувати хороший потік трафіку, якщо розкрутити в ній свій сайт.
А для цього, як ви знаєте, необхідно стежити за поточним станом справ вашого сайту в тій чи іншій ПС, тому розробники гугла теж створили інструменти для веб-майстра (webmaster tools), які допомагають стежити за web-сайтом. Саме з цими інструментами ми і познайомимося в сьогоднішній статті.
Що це таке і навіщо потрібні
Отже, для чого потрібен webmaster tools від google? Як я вже сказав, цей сервіс необхідний для того, щоб стежити за своїм сайтом в гуглі. C їх допомогою ви зможете поглянути на свій сайт очима пошукового робота, що в свою чергу дозволить вам зробити певні висновки щодо подальшої оптимізації та розкрутки свого веб-ресурсу.
Webmaster від Google замінює web-майстрам безліч сторонніх сервісів і програм для перевірки їх ресурсів і збирають всі необхідні дані (позиції сайту, зовнішні посилання і т.д.) в одному місці.
Які можливості дають інструменти
Чому саме вебмастер гугла? Чим же він такий хороший на відміну від інших сторонніх сервісів? По-перше, ця ПС надає набагато більше можливостей для тих, хто займається веденням своїх сайтів, а по-друге, так як інструменти web-майстри це офіційний сервіс гугла, вони надають вебмастерам більш достовірні дані про їх сайтах.
Якщо порівнювати ці інструменти з інструментами яндекса, то по суті вони надають одні й ті ж дані про web-сайті, однак їхня відмінність в тому, що кожен з них надають інформацію про ваші web-ресурсах лише у видачі свого пошуковика. А так як Yandex і Google є найпопулярнішими ПС, в яких люди просувають свої сайти, то краще за все користуватися інструментами для веб-майстрів і від гугла і від яндекса.
Реєстрація
Для того, щоб мати можливість працювати з webmaster tools, необхідно насамперед завести пошту Gmail. Для цього просто перейдіть за адресою http://mail.google.com/ і пройдіть швидку реєстрацію. Думаю, процес реєстрації поштової скриньки Gmail складнощів у вас не викличе, тому зупинятися на цьому не буду і відразу перейду до наступного етапу – додаванню сайту в webmaster google.
Потрапити в панель вебмастера можна за цим посиланням. Там ви побачите кнопку додати сайт, тиснете на неї, вводите адресу сайту і натискаєте продовжити:
Вас попросять підтвердити права на сайт. Для цього потрібно завантажити html-файл і закинути його в кореневу директорію вашого сайту. Після того, як ви це зробите, натискаєте підтвердити.
Все, реєстрація закінчена, тому можна перейти до більш докладного ознайомлення з інструментами для веб-майстрів від гугла.
Навігація інструментів
Після того, як сайт доданий, ви потрапляєте в панель інструментів вашого сайту. Насамперед ви побачите поточний стан вашого сайту в Google: помилки, які виникали у гуглобота при скануванні, кількість показів і кліків, а також інформацію про індексування карти сайту:
Зліва від вас буде панель навігації по webmaster tools:
На цій панелі я і зупинюся детальніше.
Повідомлення про сайті. Якщо у вас буде налаштована ця функція, то гугл буде надсилати вам повідомлення, якщо ваш сайт недоступний і робот гугла не може його проіндексувати.
Вид в пошуку. За допомогою цього корисного інструменту можна поглянути на свій сайт зсередини і отримати інформацію про помилки, які ви зробили, оптимізуючи сайт. Відображатися вони будуть в підрозділі «оптимізація HTML».
Звичайно ці помилки найкраще виправити, щоб гугл краще ставився до вашого сайту. До речі, ці дані відобразяться в webmaster tools не відразу, а лише через деякий час після додавання, так як Гуглу потрібен час на збір і обробку даних про вашому сайті.
Пошуковий трафік. Даний інструмент буде цікавий кожному, у кого є web-сайт, так як в ньому відображається інформація про ключових запитах, що відображаються у видачі ПС Гугл, а також дані про кліки з того чи іншого ключу. Але тут ви отримаєте лише мінімум інформації за запитами, тому найкраще аналізувати запити через Google Analytics. А в розділі зовнішні посилання ви зможете подивитися список проіндексованих посилань, що ведуть на ваш сайт.
Але особливо хотілося б виділити такий підрозділ, як заходи прийняті вручну.
Якщо раптом на ваш сайт Google накладе будь-якої фільтр, то дізнатися про причини цього фільтра ви зможете, зайшовши в цей інструмент.
Індекс Google. Тут, як ви здогадалися, зберігається інформація про те, як відбувається індексування вашого сайту.
Сканування. Зайшовши в цю панель, вам буде запропоновано подивитися інформацію про сканування вашого сайту, битих посиланнях, а також ви зможете завантажити карту сайту і подивитися на помилки в robots.txt. Природно, що всі ці помилки теж найкраще виправити.
Проблеми безпеки. Цей розділ відповідає за безпеку вашого сайту для користувача. Робот постійно перевіряє ваш сайт на наявність шкідливого коду, і якщо такий буде виявлений на вашому сайті, гугл повідомить вам про це.
Інші ресурси. Тут можна знайти додаткові інструменти від ПС Google, які ви також можете підключити на свій web-ресурс.
Ось такі прості, але в той же час дуже корисні інструменти для аналізу сайту надає гугл. Якщо ви потребуєте в просуванні сайту в гуглі, то рекомендую вам зареєструватися в webmaster tools, щоб отримувати тільки достовірну інформацію про свій ресурс в інтернеті і помилки, які ви робите при його seo-оптимізації. На цьому все, всім удачі.