Чим відрізняється блог від сайту?
Сьогодні я розповім вам про те чим відрізняється взагалі блог від сайту.
Коли звичайні користувачі інтернету дізнаються про те, що в інтернеті можна заробляти хороші гроші, займаючись веденням власного блогу чи сайту, то більшість з них, не замислюючись, вирішують обов’язково цим зайнятися.
Перше питання, яке може виникнути ще до того, як вони перейдуть безпосередньо до процесу створення сайту, це що краще, блог або сайт? На це питання не можна дати точної відповіді, однак можна розглянути плюси і мінуси сайту і блогу, а також розглянути їх відмінності, що ми і спробуємо зробити в цій статті.
Що таке сайт і блог
Перш, ніж ми перейдемо до відмінностей між блогом і сайтом, було б непогано дати визначення цим термінам.
Звичайно, ви можете спробувати знайти їх визначення на просторах рунета, але швидше за все, натрапите на незрозумілий для вас набір слів, тому я спробую пояснити вам, що таке сайт і блог на простому людському мовою.
Отже, що таке сайт? Під визначення сайту може потрапити будь-який ресурс, розміщений в мережі інтернет. Портал, новинний ресурс, інтернет-магазин і навіть блог – все це звичайні люди звикли називати сайтом.
І, знаєте, частка правди в цьому є, адже саме слово сайт прийшло до нас з англійської мови і дослівно перекладається, як «місце». Іншими словами, сайт це місце у всесвітній мережі інтернет, що належить якомусь власнику (вебмайстру), а все, що я перерахував вище, це всього лише різновиди сайту.
Таким чином, блогу можна дати таке коротке визначення, як різновид сайту.
Але давайте спробуємо дати блогу більш точне визначення. Щоб не повторюватися кожен раз, далі все ті сайти, які не належать до блогу, я так і буду називати сайтами.
Як правило, і сайти і блоги створюються з однією єдиною метою – донести до людей якусь інформацію, але, як правило, власники сайтів ніколи не розповідають про себе, не діляться подіями зі свого життя і не підтримують контактів зі своїми відвідувачами, в той час, як блогери не лише діляться своїми знаннями з будь-якої теми, а й розповідають про своє життя.
І якщо бути більш точним, то блог це якийсь інтернет-щоденник будь-якого людини, прочитати який може абсолютно кожен.
Сподіваюся, я зміг донести до вас основну думку того, що таке сайт і блог, тому тепер давайте перейдемо до наступного питання і спробуємо розібратися, в чому відмінність блогу від сайту.
У чому відмінність сайту від блогу
Настав час розглянути більш детально відмінності між сайтом і блогом. В принципі про найголовніше відміну я вже проговорився вище, сказавши про те, що власники звичайних сайтів ніколи не розповідають про себе, і це дійсно так.
Як приклад можна розглянути блог, на якому ви читаєте цю статтю isif-life.ru. На ньому ви можете зустріти як різні навчальні статті, так і статті про времяпровождении автора і його докладну біографію, якої відведена окрема сторінка «Автор»:
Перш, ніж ми перейдемо до наступного відмінності, дайте відповідь на питання, для чого люди створюють сайти і блоги? Безумовно, створюють їх для того, щоб користувачі інтернету могли отримувати в них необхідну їм інформацію.
Але ж ведення сайту це теж не легка праця, тому кожен намагається отримати прибуток зі свого блогу чи сайту. Все це я веду до того, що для вебмастера сайт це, перш за все, спосіб заробітку, в той час як блог це ще і хобі, який поступово стає додатковим джерелом доходу.
При цьому звичайний веб-майстер може мати відразу кілька сайтів, не розбираючись в тематиці, якій присвячений сайт, а блогер має лише один блог. Власник сайтів може замовляти статті у копірайтерів, блогер же пише всі статті сам.
До речі, стиль написання статей це ще одна відмінність блогу і сайту. Як правило, статті на сайтах написані більш професійною мовою, в той час як блогер намагається піднести будь-яку інформацію більш звичною мовою.
Також хочеться пару слів сказати і про постійні відвідувачів. Так, у кожного сайту є своя постійна аудиторія читачів, проте на блозі їх набагато більше, так як блог об’єднує людей зі спільними інтересами, в той час як відвідувач звичайного сайту, отримавши необхідну йому інформацію, рідко повертається туди знову.
Мабуть, в цьому і полягають головні відмінності всіх сайтів від блогів.
Кому краще завести блог, а кому краще завести сайт?
Отже, ми з вами розглянули відмінні риси сайту і блогу, але ви як і раніше не отримали відповіді на ще одне важливе питання, що краще підійде для вас, сайт або блог? І зараз я спробую допомогти вам у цьому питанні.
Насамперед вам потрібно визначитися, для чого вам взагалі потрібен сайт / блог. Ясна річ, що над створенням сайту або блогу ви задумалися з тієї причини, що на ньому можна заробляти.
Якщо ви хочете не тільки заробляти, але і здобути популярність і популярність в інтернеті, то для вас точно підійде блог, а якщо ви зацікавлені виключно в заробітку, то краще рішення це сайт.
Раніше люди вели блоги, щоб поділитися своїми думками з іншими, зараз же в більшості випадків їх створюють для того, щоб заявити про себе як про професіонала. Зазвичай це необхідно інфобізнесменов – людям, які займаються інформаційним бізнесом і продають свої знання у вигляді інфопродуктов.
За допомогою блогу можна збудувати довірчі відносини з відвідувачами та зібрати базу передплатників для продажу ваших інфопродуктов. Такий напрям блогінгу отримало назву інфобіз-блогінг, яким займається кожен успішний інфобізнесмен.
Що стосується сайту, то, на жаль, люди ніколи не дізнаються, з ким мають справу, а значить домогтися довіри з боку відвідувачів буде дуже складно. Якщо ви також зацікавлені в тому, щоб зайнятися ИнфоБизнес, то це ще одна причина, по якій найкраще створити блог.
Його ви зможете використовувати не тільки для просування своїх інфопродуктов, але і монетизувати тими ж методами, що і сайт.
Чому якщо блог – то движок wordpress
Якщо ви зупинили свій вибір саме на блозі, то у вас виникне ще одне питання – а на чому зробити блог? Звичайно, ви можете завести блог в такому популярному сервісі як ЖЖ, проте навряд чи вам вдасться вичавити максимум з такого блогу.
Також можна замовити блог у фрілансера, але це може собі дозволити далеко не кожен новачок, до того ж навіщо витрачати гроші, коли є вже готові рішення у вигляді різних CMS (систем управління сайтом)?
Існує дуже багато різних движків, але для створення блогу найкраще підходить WordPress, і на це є ряд причин. По-перше, wordpress дуже простий у використанні і його дуже легко встановити, що відмінно підходить для новачків, які не мають знань в області сайтобудування.
Установка вордпресс займає буквально хвилину. Ввівши всі необхідні дані і натиснувши кнопку встановити, перед вами майже відразу ж з’явиться ось таке жартівливе вікно:
Ще одна перевага WordPress’а в тому, що розроблявся він як движок для блога, хоча багато хто використовує його і для створення інших сайтів. Це дуже популярний движок, який використовують велику кількість сайтів і блогів.
А це означає, що ви можете розраховувати на підтримку з боку інших користувачів, що працюють з цією системою. Плюс до всього при бажанні ви завжди можете довести свій блог на вордпресс до розуму, перетворивши його на справжню «цукерку» за допомогою привабливого дизайну і великої кількості плагінів.
На цьому все, і мені дуже б хотілося сподіватися, що ця стаття допоможе хоча б одній з вас визначитися з вибором того, що краще створити, сайт або все-таки блог.