Електронна пошта Google Gmail.com – настройка і можливості поштової скриньки!
У даній статті я розповім вам про поштовій скриньці gmail.com від google про його можливості і про те, як його налаштувати. Поїхали!
Корпорація Google надає безліч сервісів і один з них це пошта, але вона є базовим компонентом, таких сервісів як: youtube, google talk, google docs, google drive і багато інших.
Коли то у мене був ящик тільки на Яндексі, але з часом я почав використовувати ютуб і інші зручні речі і мені волею-не волею довелося зареєструвати пошту gmail щоб повноцінно використовувати їх.
Отже, які ж переваги дає гугль-пошта?
1. Якщо ви спілкуєтеся часто з іноземцями – то простіше і зручніше за все це робити саме через нього.
2. Існує розширення для google-chrome яке показує скільки не прочитаних повідомлень у вас накопичилося в пошті з моменту останнього заходу – дрібниця, але приємно.
Так само є доповнення дозволяє дуже швидко перемикатися між декількома ящиками google (Quick login) – що теж не мало зручно. Налаштування цього розширення зрозумілі своєю простотою, при натисканні на «Show advanced options» можна вибрати і куди буде перехід після авторизації.
username: ваша пошта
password: пароль
name: це ім’я яке буде відображено в списку розширення для вибору потрібної пошти під якою хочете увійти.
Важливе зауваження: врахуйте що при зміні пошти ви так само і змініть користувача під яким увійшли в інших сервісах гугл, таких як Google+ і інші де необхідно ввійти.
3. Чи вигідно відрізняється для любителів зручності та комфорту так само і тим що формує сортування за типами сайтів з яких приходить пошта, так наприклад якщо у вас приходить пошта з «соціалок» – то гугл створить вкладку «соцмережі» де буде відображена накопичена пошта з соц мереж.
У папці «Несортовані» накопичується вся пошта незалежно звідки вона прийшла, але не потрапила не в один з фільтрів сортування.
По мимо того – є стандартний блок з папками, де як і в інших поштових серверах можна створювати і управляти папками.
4. Немає величезної кількості всіляких рекламних банерів та іншого дратівної фактора присутнього в інших сервісах служби електронної пошти.
Тепер пару слів про налаштування. Перш за все хочеться відзначити, що google для розкрутки своєї соц.сети необґрунтовано всі основні події які ви виробляєте на його сервісах скидає вам «на стіну» – особисто я вважаю це злом.
У верхній частині екрану «приклеєний» блок швидкого доступу google в якому можна проводити будь любо дії. Так наприклад при відповіді на коментар вам приходить повідомлення
при натисканні на дане повідомлення можна побачити в даній соц.сети коментар і відповісти на нього. Поряд знаходиться + це для додавання в google + будь-якої замітки на вашу «стіну». в самому правому куті – при кліці на аватарку можна поміняти свої дані профілю або перейти на головну в google +.
Щоб зайти в налаштування і правильно налаштувати пошту під себе потрібно клікнути на шестигранник і у спливаючому меню вибрати: «настройки»
І вам тут же відкриються Загальні настройки, вони майже всі зрозумілі вже за назвою, так що докладно зараз і надалі будемо зупинятися тільки на тих які можуть викликати утруднення.
Ланцюжки листів – це угруповання листів які приходили у відповідь вам і відсилалися вами в один пункт для зручності, після відкриття одного з таких пунктів – все листування з цього питання буде видно через один клік – що теж вигідно відрізняє гугл. Цифри показують кількість повідомлень в ланцюжку.
Зірки – це позначки в списках на проти кожного листа або ланцюжка листи, якщо в даній настройці ви поставите не “1 зірка», а щось інше, то вам буде доступний вибір з кількох варіантів іконок по мимо жовтої зірки. До речі якщо клікніть на прямокутник праворуч від зірки, то лист відзначитися як важливе, при подальшому натисканні ставати назад звичайним.
Якщо хочете поміняти «групу зірок» наприклад щоб була одна зірка, але не жовта, а синя – то просто перетягніть її мишкою або можна додати або видалити будь-які інші позначки в «групі зірок».
Повідомлення на робочому столі – це невелике повідомлення у вигляді спливаючого вікна, але відображається не на всіх браузерах, тільки google-chrome, mozilla-firefox і Safari. Як видно з даних налаштувань можна налаштувати повідомлення як по приходу листа на скриньку, так і повідомлення в чат google-talk.
І виглядає приблизно так:
Критерії відбору оголошень – Думаю для багатьох самий НЕ цікавий пункт бо він дозволяє вам вибрати те яку саме рекламу вам буде показувати гугл в своїх сервісах.
Підпис – якщо ви хотіли би брати участь в кінці кожного написаного вами листа підпис – то цей пункт для вас.
Автовідповідач – це така штука коли у відповідь на лист до вас надсилається заздалегідь підготовлене вами тут у відповідь лист.
Кодування вихідних листів – це визначає в якому кодуванні буде відправлено листа. Майже всі поштові сервери правильно відображають кодування utf-8 так що вам слід це міняти тільки в тому випадку якщо ваш адресат отримуючи ваш лист бачить замість кириличних символів «кракозябри» це символи схожі на щось подібне:
Вкладка «Ярлики» дозволяє вам налаштовувати віртуальні папки пошти та їх відображення.
Системні ярлики
Показувати в списку ярликів – тут ми бачимо 2 параметра на проти кожної папки: це так / ні, при виборі того чи іншого ми можемо налаштувати видимість папок листів в меню зліва.
Відправляти листи як – якщо у вас багато ящиків gmail то ви можете вибрати від якого відправляти, при цьому залишаючись в даному аккаунті google, що буває досить зручно з огляду на той факт що поштовий акаунт використовується в інших корисних речах від «корпорації добра» хоча на даний момент вона такою вже давно не є.
Так само ви можете вибрати те ім’я яке буде бачити одержувач при отриманні листи від вас відображається разом з вашим поштовою скринькою.
Перевірити пошту з інших акаунтів (за допомогою POP3) – гугл пошта може забирати пошту з інших поштових серверів на постійній основі, але щоб встановити цей параметр ви повинні розуміти хоча б на поверхневому рівні такі поняття як: що таке порт і протокол передачі даних.
Надати доступ до свого облікового запису – справа в тому що в користування вашого облікового запису кимось можна віддавати іншим людям або вам же, в тому випадку якщо у вас є інші поштові скриньки google.
Показати в IMAP – це корисно тільки для тих хто користується зовнішніми поштовими програмами типу thunderbird, bat і іншими воно задає чи будуть дані папки відображатися в них.
Але і це ще не все, справа в тому що папки в пошті google називаються ярликами і ось чому: повідомлення (листи) тут можуть бути одночасно в декількох папках і виглядає це як ярлики якщо дивитися зі списку листів
Так можна позначати листи або ланцюжка листів і це буде схоже на те як відзначаються групи «друзів» «вконтакте», тобто ви можете створити будь-який «ярлик», наприклад: «кращі друзі», «Не потрібне» і т.д. і привласнювати в списку, а ваш співрозмовник не бачитиме які «ярлики» ви йому присвоїли.
Папка «Вхідні»
Зверніть увагу на Тип папки «Вхідні» – кожен обраний пункт цього списку створює унікальні налаштування нижче
Маркери важливості – це ті самі позначки в списках листів, при кліці на яких листи позначаються як важливі. Цей параметр як раз може відключити відображення оного в тому випадку якщо ви не використовуєте його і він вам не потрібен.
«Акаунти і імпорт»
Тут зібрані налаштування облікового запису та збору пошти
Імпорт пошти та контактів – тут в разі необхідності, наприклад якщо ви хочете перейти з іншого поштового сервера на цей ви можете вказати свій старий ящик і пароль до нього і тоді вся ваша пошта і всі ваші контакти перейдуть в gmail
Фільтри – досить корисна річ так як дозволяє створювати правила при яких листи будуть потрапляти в ту чи іншу папку при отриманні, наприклад можна задати, щоб всі листи з розсилок subscribe.ru потрапляли в папку «розсилки», тоді ставимо таке правило: в поле « від “задаємо: subscribe і воно впаде саме туди.
Можна ставити різні правила, наприклад фільтрувати листи в яких міститься мат відправляючи їх в папку «спам» і т.д.
Пересилання та POP / IMAP – ця сторінка дозволяє вам налаштувати пересилання це за своєю суттю зворотну дію від перевірки пошти з інших ящиків, тобто в даному випадку ми не забираємо, а віддаємо листи іншому поштового сервера.
Доступ по протоколу POP і доступ по протоколу IMAP в більшості випадків використовується поштовими програмами, якщо ви їх не використовуєте – то для вас ці настройки не приносять користі, як детально налаштувати під кожен такий поштовий клієнт дана інструкція в самому низу налаштувань.
Чат – все установки МП від google talk, всі налаштування зрозумілі – вибираєте мікрофон і відеокамеру, перевіряєте їх, можна включити або виключити чат.
Веб-стрічки – на даний момент вже не використовуються, але їх залишили для тих хто читає дані стрічки, мабуть щоб вони могли їх знаходити самостійно за тим описувати дану сторінку сенсу великого немає.
Лабораторія – це всілякі додаткові розширення функціоналу для вашої пошти, але google не гарантує їх роботу і то що вони взагалі будуть існувати через будь-якої проміжок часу так що якщо будете встановлювати – то на ваш страх і ризик.
Офлайн – перехід в розширення браузера google-chrome «google офлайн», якщо воно у вас не встановлено, то буде запропоновано його встановити.
Теми – мабуть найцікавіша сторінка налаштувань для тих хто любить все красиве, так як тут можна вибрати будь-яку тему «під себе» так щоб фон, кольори та інше в пошті були приємні вашому оку.
На цьому мабуть все, але на завершення хотілося б підкреслити той факт що швидше за все вам доведеться створити поштову скриньку гугл, так як інакше ви не зможете користуватися безліччю цікавих і потрібних речей, а тому у вас напевно вже буде основною ящик, а ящик гугл в такому випадку буде зручно використовувати як «робочий».