Плагін BackWPup для бекапа WordPress в Dropbox

Вітаю всіх, хто читає цей пост. Я так думаю, що багато хто із вас має свій сайт чи блог, раз так, то інформація буде дуже важливою, оскільки торкнеться безпеки файлів і папок вашого сайту.

Буває ведеш блог або сайт, радієш, у тебе все виходить. Ну ось вирішив підредагувати щось і зіпсував все так, що веб-ресурс став недоступним. Тут, відмінно допоміг би FTP-клієнт, наприклад FileZilla або TotalCommander. Ви там всі поправите і результат вас порадує :).

Але як це зробити? Дуже просто. Припустимо, редагували ви файл functions.php, після чого сайт видає глюк. Ви берете бекап, який зробили перед тим, як виконати операцію і замінюєте весь файл на колишній.

Що таке бекап? Це резервна копія чого-небудь. Деякі блогери при роботі з кодом сторінки або з будь-яким іншим кодом не роблять копії, а тому мучаться з відновленням. Що робити в таких ситуаціях? Складне питання, чи неправда ?! Саме тому бекап потрібно обов’язково робити.

bekap1

Гаразд, ви зробили бекап і зберегли на свій комп’ютер. Але раптом система дала збій і нічого не збереглося. Переустановили віндовс, забули про всякі бекапи, сайт працює і добре. В один прекрасний день з ладу виходить ваш сайт. Потрібно терміново звернутися до резервної копії, але її немає.

Як зробити так, щоб копія (бекап) була завжди на місці і ніколи, нікуди не зникала, при будь-якому зверненні, не в залежності від того, вірус на вашому ПК або система рухнула. Саме цьому питанню і присвячується дана стаття.

Плагін BackWPup.
Зараз ми з Вами поговоримо про один дуже цікавий плагін wordpress, який дозволяє створювати і відправляти бекап в Dropbox. Хто не знає, що собою являє цей сервіс, програма, для тих я зараз це і поясню.

Загалом, Dropbox – це спеціальний сервіс, де люди зберігають важливі дані в режимі онлайн. Особисто я вважаю, що це найпотужніший захист інформації в мережі.

Користуватися подібним інструментом дуже зручно, адже ви можете звернутися до нього, абсолютно, в будь-який час, головне інтернет підключити. Найголовніше це те, що додаток повністю безкоштовний.

Для чого потрібен плагін?
Ну що ж. Давайте розберемо докладніше для чого все-таки потрібен цей плагін?

Головним завданням плагіна BackWPup – зберегти весь ваш сайт, на хостингу є файловий менеджер, так ось, все це копіюється в Dropbox і зберігається там назавжди. Найголовніше тут не забути пароль і логін від облікового запису на сервісі. А то буває люди забувають про те, що є Дропбокс, а коли треба відновити сайт про нього згадують, а пароль тю-тю.

Щоб не опинитися в такій ситуації, тоді майте паперовий блокнот, де будете зберігати усі дані про сервіси, сайти, проги і т.д..

Якими можливостями володіє BackWPup:

Може виконати копію бази даних mysql;
Має можливість зробити експорт WordPress XML;
Зберігає інформацію про те, які плагіни були активні;
Допомагає робити оптимізацію бази даних, що знижує її вагу, отже, швидкість завантаження сайту вище, а це один із важливих факторів, чому відвідуваність падає;
Грамотна заміна пошкоджених файлів бази даних. Якщо будете робити самостійно, то можливо, що щось піде не так і будете тоді рвати волосся на голові і витрачати нерви;
Унікальна можливість полягає в тому, що сервіс може зберігати файли, архіви, в різних форматах (zip, tar і т.д.)
Добре, бекапи у вас є і раптом вони раптово знадобилися, порушення сталося яке-небудь. Що в таких ситуаціях робити? Ви просто берете копію і завантажуєте його туди, куди треба.

Установка плагіна BackWPup.
Даний процес виконується досить просто, стандартним методом.

Отже, давайте все ж розглянемо порядок дій, які необхідно виконати.

1. Завантажуємо плагін тут.

2. Відкриваємо Інструменти -> Завантаження;

3. Витягуємо архів у форматі zip на робочий стіл. Далі відкриваємо його і перетягуємо плагін в plugins;

4. Перед тим, як переносити в папку plugins з’єднуємося з FTP-сервером, проходимо по шляху sait / wp-content / plugins, саме туди і закидаємо BackWPup;

5. Зараз залишилося лише перейти в адміністративну панель вашого wordpress блогу, клікнути по «Плагін» і натиснути «Активувати»;

Все, на цьому установка завершена необхідно виконати настройки.

Налаштування плагіна BackWPup.
Спершу ми знайдемо новий відділ в адмінці вордпресс. Переходимо туди. Ми на сторінці налаштувань плагіна.

Є кілька розділів зараз я надам їх список, а потім докладний опис зроблю.

Загалом, ось розділи плагіна:

bekap2

Dashboard, приладова панель;
Робоче місце;
Додати нове завдання;
журнали;
Резервні копії;
параметри;
About;
Приладова панель.

bekap3

У цьому розділі вам вкажуть перші кроки, у вигляді послідовних операцій, а також запропонують зробити резервну копію бази даних, ви обов’язково прямуєте цим пропозиціям. Якщо пам’ятаєте, то вище в статті я вже говорив, що у плагіна є така функція.

Зараз ми використовуємо з Вами безкоштовну версію Дропбокс, однак є ще й платна, яку вам запропонують трохи нижче на цій же сторінці. Вибирати нічого не потрібно просто сміливо переходите до іншого розділу.

Робоче місце.

bekap4

Цей відділ не сильно багатий. Виглядає він таким чином:

Йдемо далі.

Додати нове завдання.

bekap5

Від вас вимагається вказати: ім’я завдання, тип, ім’я архіву, формат архіву. А також, де повинен зберігатися файл резервної копії.

Є унікальна можливість передати журнал по електронній пошті. Ще треба вказати лист від поля.

Тепер зберігаємо зміни.

Журнали.
Тут відображається ім’я завдання, які ви вказали раніше. Чи відстежуєте і йдемо вперед.

Резервні копії.
Додані файли. Вказується час резервного копіювання.

Параметри.
Тут йде відображення всіх пройдених розділів і дві кнопки: зберегти зміни; збір всіх установок до стандартних значень за замовчуванням.

Вибираємо будь-яку з них.

Після чого залишається лише один відділ, під назвою about. У ньому нічого робити не треба. Можете лише ознайомитися з інформацією плагіна BackWPup.

Все, тепер ваш сайт скопійований в Дропбокс. Вам не треба проходити по всіх майданчиках, досить зробити резервну копію БД, а потім можна і завдання створити.

bekap6

Налаштування просте. Мені, здається, що впоратися є можливість без інструкції.

Ну ось і все, що хотілося б сказати з безпеки вашого блогу / сайту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
2 × 4 =


Back to top button