SEO для початківців: Пошукова оптимізація елементів сайту

Ті з вас, хто читав попередню статтю з розряду “SEO для початківців”, вже розуміють, про що ми будемо говорити сьогодні, тому рекомендую вам сміливо переходити до розділу “Цілі”. Якщо ж ви почали своє знайомство з серією саме з цього поста, то я, мабуть, знову все поясню: я вирішив написати 5 статей, присвячених ефективному просуванню сайтів, або, інакше кажучи, процесу, що дозволяє вашому сайту краще ранжуватися в пошукових системах. Минулого разу я ділився з вами порадами на тему того, як побудувати успішну SEO-стратегію, а в майбутньому ми розглянемо питання контент-маркетингу, лінк-білдингу, а також механізми оцінки та аналізу. Давайте перейдемо безпосередньо до теми цієї статті й ??поговоримо про оптимізацію елементів сайту.

На чому ми зупинилися?

Мій минулий пост був присвячений тому, як з нуля побудувати ефективну SEO-стратегію для просування сайту. Крім того, що ми розглянули основи пошукової оптимізації, я розповів про те, як правильно проводити дослідження ринку та конкурентів, вибирати ключові слова, виділяти бюджет і ставити перед собою цілі. Всі ваші подальші дії і їх результати будуть визначатися тим, як ви вирішите всі вищезазначені питання.

цілі

Оптимізація елементів сайту – це внесення змін до ваш ресурс для підвищення його видимості в пошукових системах. Я не включаю сюди постійний контент-маркетинг (хоча багато хто б зі мною не погодилися) – мова про нього піде в наступній статті. В даному випадку вам потрібно буде забезпечити вашому сайту наступні три речі:

* Правильна індексація. Перш за все, вам потрібно домогтися того, щоб Google почав бачити ваш сайт. Цей пошуковик постійно борознить Мережа на наявність нових ресурсів, які можна проіндексувати, і я впевнений в тому, що ви не відмовитеся бути в їх числі.

* Релевантний контент. Далі, вам потрібно буде наповнити свій сайт контентом високої якості. Завдяки цьому ваш ресурс буде виводитися в пошуковій видачі по релевантними запитами, і його авторитет значно зросте (разом з ранжируванням, зрозуміло).

* Продуктивність. Нарешті, ви неодмінно захочете зробити так, щоб ваш ресурс відмінно працював в плані функціональності і швидкості завантаження сторінок. Це важливо для високого ранжирування, гарного коефіцієнта конверсій і загального зручності роботи з вашим сайтом.

Виконання всіх цих завдань позбавить вас від будь-яких сумнівів на тему того, чи бачить Google ваш ресурс, а також забезпечить йому найвищу релевантність і авторитет. Тепер давайте подивимося на індивідуальні чинники і тактики пошукового просування сайтів, до яких вам треба буде вдатися, щоб успішно розкрутити свій сайт в Інтернеті. Для вашої зручності я розбив їх на дві великі групи: фактори ефективної оптимізації всього сайту і його сторінок окремо.

Фактори оптимізації всього сайту:

* Установка і редагування файлу robots.txt. C допомогою нього ви зможете вибрати ті секції вашого сайту, які Google повинен буде проіндексувати. Переконайтеся в тому, що ви не блокуєте нічого важливого.

* Перевірка сервера. Якщо ви стикалися з якими-небудь помилками, пов’язаними з роботою вашого сервера або хостингу, то краще виправте їх, тому що вони можуть перешкодити успішній індексації вашого сайту.

* Систематизація URL. Всі ваші URL повинні бути статичними, а не динамічними, тому раджу вам їх чітко систематизувати і підтримувати весь цей процес в порядку. Використовуйте так звану мікророзмітки хлібних крихт і мінімізуйте кількість спеціальних графічних знаків.

* Формування структури сайту за допомогою HTML- і XML-карт сайту. Не забувайте оновлювати їх в міру додавання нових сторінок на свій ресурс і загального зміни його структури.

* Забезпечення правильної завантаження контенту. Ваш сайт повинен завантажуватися швидко і бути сумісним з усіма браузерами пристроями (в тому числі мобільними).

* Використання мікроформатів. У міру можливості, включайте в свою роботу мікроформати, щоб передавати Google особливі види інформації.

* Забезпечення взаємозв’язку між сторінками. Завдяки наявності внутрішніх посилань Google отримає можливість розподілити контент на вашому сайті за категоріями, дізнається про зв’язок між сторінками і утримає ваш трафік на місці.

* Використання зовнішніх посилань. Ви можете підтвердити високу якість свого контенту, цитуючи зовнішні джерела на сторінках вашого сайту (або роблячи так, щоб вони цитували вас). Чим авторитетніше ці джерела, тим більше довіри користувачі і пошукові системи будуть відчувати до вашого ресурсу.

* Оптимізація зображень. Всі картинки на вашому сайті повинні мати правильний розмір і формат, точні назви, опису і alt-теги.

* Прискорення завантаження сторінок. Нехай цей фактор не грає великої ролі в ранжуванні, ніхто не відміняв його важливості для сайтів. Зменшіть розміри картинок, скористайтеся хорошим плагіном для кешування, видаліть непотрібні частини коду і зайву інформацію.

* Перехід на SSL-шифрування. Знову ж, вплив цього фактора на що-небудь є мінімальним, але його настільки просто включити в свою роботу, що тут не може бути ніяких відмовок.

Фактори оптимізації окремих сторінок:

* Обмеження кількості знаків в заголовках до 70. Крім цього, вам потрібно буде переконатися в тому, що кожен такий тег є унікальним, чітко описує контент і включає в себе як мінімум одне цільове ключове слово.

* Обмеження кількості знаків в метатегах описів до 160. Точно так же, ці теги повинні бути

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
23 + 16 =


Back to top button