Що таке фріланс і хто такі фрілансери?Що таке фріланс і хто такі фрілансери?
Всім привіт. Якщо ви хочете заробляти в інтернеті, то ви повинні знати про кожен спосіб заробітку, тому сьогодні я розповім вам докладно про те, що таке фріланс.
Для того, щоб купувати собі одяг, їжу і мати місце для ночівлі, всі ми змушені працювати. Але дайте відповідь на питання, чи влаштовує вас ваша робота? Думаю, більшість відповідей будуть негативними. І в цьому немає нічого дивного, адже всі ми мріємо про те, щоб ми самі планували свій час, вирішували, коли нам працювати, а коли відпочивати і розважатися, і щоб робота приносила нам хороший дохід.
Люди влаштовуються працювати в офіси різних компаній, працюють на заводах, і, можливо, хтось із них дійсно заробляє гроші, яких вистачає на те, щоб дозволяти собі трохи більше, ніж інші люди. Але кому потрібна така робота, навіть якщо вона буде приносити вам гроші, але буде віднімати дуже багато часу?
Швидше за все, ви думаєте так само, і природно, що у вас виникає питання, а де знайти роботу своєї мрії? Я рекомендую вам подивитися в бік способів заробітку в інтернеті, а зокрема звернути увагу на фріланс, про який ми і будемо говорити в цій статті.
Що таке фріланс
Якщо бути коротким, то фріланс це один з видів заробітку в інтернеті, але така відповідь, я думаю, вас не влаштує, тому я спробую дати більш докладне визначення цьому слову.
Фріланс – це робота в інтернеті, яка полягає у виконанні разових замовлень в якійсь певній сфері, при цьому виконувати замовлення необхідно в терміни, обумовлені з замовником. А щоб було зрозуміліше, наведу приклад: припустимо, замовнику необхідно розробити дизайн для сайту, а ви як раз добре розбираєтеся в цій темі.
Ви пропонуєте свою кандидатуру цього замовнику, обговорюєте термін і вартість виконання цієї роботи, виконуєте її і здаєте замовнику, а він в свою чергу платить вам гроші за цю роботу. Після цього ви знову вільні і можете приступати до пошуку вже іншого замовника, або чекати, коли замовники самі вас знайдуть.
плюси фріланса
На перший погляд вам може здатися, що фріланс схожий на звичайну роботу в офлайні, різниця лише в тому, що ви постійно працюєте з різними замовниками. Однак плюсів у фрілансу дуже багато, і зараз я про них розповім.
Висока вартість замовлень. За виконання одного замовлення ви можете отримати стільки, скільки ви отримуєте, працюючи на звичайній роботі, а то і більше. А враховуючи, що часу на виконання замовлення ви будете витрачати не так вже й багато, то це безсумнівний плюс. Звичайно, такі замовлення ви будете отримувати не завжди, але ви можете виконувати більш дрібні замовлення, і все одно будете заробляти набагато більше.
Вільний графік. Ви самі розпоряджатися, коли вам працювати, а коли відпочивати, головне щоб ви здавали свою роботу в строк.
Можливість працювати в будь-якому місці. Щоб виконувати замовлення, зовсім необов’язково сидіти вдома. Як вам така перспектива – жити у моря і виконувати замовлення там? З фрілансом це реально, головне щоб у вас був комп’ютер та інтернет.
Можна використовувати як підробіток. Щоб працювати у фрілансі, вам зовсім не обов’язково кидати основну роботу, так як роботу у фрілансі можна використовувати, як додатковий спосіб заробітку.
І це лише частина плюсів, але я думаю, їх буде достатньо, щоб ви зрозуміли, чим гарний фріланс.
мінуси фріланса
Мінусів у фрілансі не так багато, та й вони не є настільки суттєвими, однак давайте розглянемо і їх:
Потрібні знання. Так, щоб працювати у фрілансі, потрібно бути фахівцем хоча б в якійсь одній сфері. Але хіба це мінус, враховуючи, що знання завжди можна отримати? Тому нерозумно через це відмовлятися від роботи у фрілансі. До того ж завжди можна почати роботу з більш простого, наприклад, з копірайтингу, благо написання статей не таке вже й складне заняття.
Висока конкуренція. Людей, які працюють у фрілансі дуже багато, а значить потрібно бути готовим до того, що замовник не завжди вибере саме вас. Але за це теж не варто переживати, так як замовлень вистачить на всіх.
Хто такий фрілансер
Отже, з поняттям фрілансу ми розібралися, давайте тепер познайомимося з професією фрілансера і дізнаємося, які замовлення може виконувати фрілансер.
В принципі, хто такий фрілансер все зрозуміло – це людина, що працює у фрілансі і виконує разові замовлення. Але які замовлення може виконувати фрілансер? Як я вже сказав вище, для роботи фрілансера потрібен комп’ютер, а все тому, що велика частина замовлень у фрілансі вимагають від виконавців знань будь-яких комп’ютерних програм.
Давайте розглянемо найбільш популярні професії у фрілансі:
Копірайтер. Це найлегша професія у фрілансі, про що я говорив неодноразово, до того ж дуже затребувана, тому що кількість сайтів росте з кожним днем. Тому якщо у вас немає знань з інших спеціальностей, то ви можете зайнятися написанням статей.
Web-дизайнер. В принципі це теж не така вже й складна професія. Все, що вам потрібно – добре володіти фотошопом, щоб розробляти дизайни для сайтів, візиток, логотипів і т.д
Верстальник, web-програміст. Це вже більш серйозна спеціальність, яка вимагає знань в області сайтобудування. Іноді замовлення на розробку великих web-проектів можуть досягати сотні тисяч рублів.
SEO-спеціаліст. Зважаючи на велику кількість нових сайтів зростає попит і на цю професію, тому що кожен сайт має потребу в просуванні.
Спеціаліст по контекстній рекламі. Реклама просто незамінний інструмент в кожному бізнесі, але не кожен вміє професійно працювати з рекламою, тому на допомогу приходять люди цієї професії, чиї послуги, до речі кажучи, теж коштують не малих грошей.
Я перерахував лише самі затребувані професії фрілансу, але насправді їх набагато більше. Так, велика частина замовлень в тій чи іншій мірі пов’язана з комп’ютером, проте знайти собі роботу тут можуть навіть люди таких професій, як бухгалтер або економіст, даючи консультації тим, кому це необхідно.
Я не буду вас переконувати йти працювати у фріланс, так як кожна людина сама вибирає свій шлях, однак можу з упевненістю сказати, що фріланс це один з кращих видів заробітку, який приносить хороший дохід і дає людям все необхідне для здійснення їх цілей в житті.