Яндекс пошта – лікнеп для новачка (реєстрація і настройка)! Як налаштувати яндекс пошту для домену!
Сьогодні я хотів би розповісти вам про Яндекс поштою. Про те як там зареєструвати собі поштову скриньку і налаштувати його! Ну і не тільки про це. Приступимо!
Е-mail пошта вже давно стала невід’ємним інструментом будь-якого з користувачів мережі Інтернет. Саме нашу поштову скриньку є нашим «будинком в мережі» і це аж ніяк не перебільшення. Багато користувачів починають свою подорож по павутині саме з сторінки своєї поштової служби, як домашній.
Так, можливо інтернет пошта не використовується, так як було задумано спочатку – для спілкування, але від цього вона не втратила своєї потреби. Адже не дивлячись на те що її в цій ніші витіснили соціальні мережі і програми швидкого обміну повідомленнями – саме пошта найчастіше є нашим «ідентифікатором» в мережі.
Тобто саме наша пошта служить доказом, що ми є живою людиною. Звичайно у випадку з серйозними сервісами (пов’язаними, наприклад з грошовими операціями) використовуються інші види ідентифікації особистості (по скан паспорта, мобільного телефону, домашню адресу і т.п), але у випадку зі звичайними сервісами – використовують перевірку по e-mail.
Згадайте самі, скільки разів у вас просили ввести своє ім’я та поштову адресу для підписки на розсилку, реєстрацію в будь-яких службах?
Яку пошту використовувати? Безумовно, введу своїй старості (а е-mail пошта з’явилася в сучасному вигляді в 1971 році), в цій ніші точиться не слабо конкуренція. Існує чимало служб готових надати вам в користування безкоштовний і часто без лімітний поштову скриньку, так що вибрати часом буває складно.
Перепробувавши свого часу близько 10 поштових служб (російський, українських та європейських) – я в кінцевому підсумку зупинив свій вибір на Яндекс Пошті. З чим же пов’язаний такий вибір?
Переваг у Яндекс пошти перед конкурентами маса. Але давайте почнемо з головних для новачків:
– Російськомовність (втім, мову можна буде потім налаштувати, але про це пізніше)
– Простою і зрозумілою реєстрації, яка до слова дає доступ до всіх сервісів Яндекса.
– Інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу
Реєстрація Яндекс пошти
І хоча реєстрація дійсно проста, давайте розберемо її докладніше (розбирати я буду з українського яндекса так, як є жителем України, але для Росії процедура нічим не відрізняється):
1) Отже, для початку реєстрації нам потрібно перейти на головну сторінку Яндекса (yandex.ua) і в правому верхньому куті на формі входу натиснути на посилання “Завести ящик»:
Або ж можна пройти безпосередньо на сайт яндекс пошти (mail.yandex.ua) і там натиснути на кнопку «Завести поштову скриньку», яку просто таки неможливо не помітити:
Після цього в першому варіанті нас відразу перекине на форму реєстрації, у другому ми підтверджуємо своє бажання створити ящик і перед нами постане все таже форма реєстрації що і в першому варіанті, власне ось вона:
Тут вам необхідно заповнити:
– ім’я
– прізвище
– Придумати логін, який і буде ім’ям вашої поштової скриньки
Увага: вводите ви просто бажане слово, але ім’я ящика у вас буде мати вигляд login@yandex.ua)
– Придумати пароль, до якого є ряд вимог …
• Довжина від 6 до 20 символів
• Дозволено використовувати тільки знаки латинського алфавіту і спец-символи (:, №,%, * и.д)
Контрольне питання і відповідь на нього, а також ввести свій номер мобільного телефону (це повністю безпечно, але можете цього не робити – це потрібно для додаткового захисту облікового запису, а також роботи деяких з сервісів) і ввести стандартну захист від автоматичних реєстрацій.
Після натискання на кнопку «Зареєструватися» нас перекине в поштову скриньку. Усе. Реєстрація завершена, можемо приступати до налаштування і роботі з поштою, але так функціонал у неї сильно широкий, то я пробіжуся лише за основними функціями для організації зручної роботи з вашим новим поштовою скринькою.
Основні настройки Яндекс пошти
Отже, з чого нам пропонує почати роботу з поштою сам яндекс? Це створення міток – вони служать для більш зручної сортування минущих до вас листів. Як? По-перше кожна мітка володіє своїм кольором (який ви до слова можете вибирати), що забезпечує наочність.
По-друге, ви можете за цими мітками не тільки групувати листи з’єднані спільною темою, але і здійснювати пошук по ним. Для того що б присвоїти будь-яку мітку листа треба виділити лист (або листи) і натиснути на кнопку «поставити мітку» (див скрін):
Після вибору певної мітки (або створення нової) вона присвоєно певну листа. Крім того можна зробити так що б тільки що прийшов з листом відразу ж привласнювалася певна мітка (якщо наприклад в назві або тілі листа містяться певні слова).
Для цього проробляємо всі попередні кроки аж до створення нової мітки, але перед підтвердженням створити новий тег слід натиснути на посилання «Яндекс.Пошта може автоматично ставити мітку на певні листи»:
Перед вами відкриється наступне вікно, в якому ви можете прописати умови при яких листа буде присвоюватися мітка. Спочатку вам буде доступні 2 поля для завдання умови, це завдання умови по відправнику (тобто ставити мітку якщо лист прийшов від такого-то людини) або ж друге поле «по темі» тобто якщо лист містить прийшло з певною темою (інакше кажучи заголовком), то їй буде присвоєна певна мітка.
Якщо ж вам подібних умов здалося мало, то переходимо по посиланню «мені потрібні більш складні умови»:
І там ви вже зможете задати більш складні фільтри на свій розсуд. Ну а ми тим часом йдемо далі. Чим еше приваблива особисто для мене Яндекс Пошта, так це можливістю вибору теми оформлення.
Перепробувавши як я вже говорив на початку статті близько 10 email служб Яндекс була першою хто дозволив мені міняти скін (інакше кажучи зовнішній вигляд) моєї пошти. Так, зараз ця функція є і в деяких інших подібних службах, але все ж не у всіх.
Отже для того що б поміняти зовнішній вигляд нашої пошти, ми не виходячи з основних параметрів (де налаштовували фільтри) переходимо за посиланням – «Вибір оформлення». Ну а далі вже вибираємо собі до смаку. Тут же ми можемо налаштувати як відкривати нові листи:
– На окремій сторінці
– Праворуч від списку листів
– Під списком листів
При натисканні на варіант перед вами відкриється вікно яке і буде демонструвати, як буде відображатися обраний вами варіант. Для демонстрації я виберу тему «Зоряні війни»:
А також поставлю відкриття листи: під списком листів:
Зберігши зміни переходимо до подальших налаштувань. І на черзі у нас пункт «Інформація про відправника». Тут ви можете налаштувати аватар (зображення асоційоване з вами), а також вибрати з якої адреси конкретно будуть відправлятися листи (справа в тому що крім ящика в вашої зоні за вами реєструються ящики з наступними закінченнями (.com .ru .ua .kz .by а також короткий адресу ya.ru).
Крім того у вас є можливість зробити своїм e-mail ваш телефон – дуже зручно! Рятує від поширеної проблеми, коли вам доводиться буквально по буквах диктувати свій e-mail.
Крім цього тут же ви можете призначити підпис до листа (запис яка буде відображатися внизу кожного листа відправленого вами) і прив’язати її до певною адресою. Приклад можете подивитися на скрині:
Тут же ви вибираєте, де буде розташовуватися підпис (у вас 2 варіанти) і до якого конкретно адресою вона буде прив’язана (про це ми вже говорили).
Ну а тепер ми підходимо до самого напевно маленькому за розміром розділу налаштувань, але на мою думку одного з найважливіших: збір пошти.
Напевно у кожного хто вже встиг не 1 раз побувати в інтернеті вже є поштовий ящик на будь-якій іншій службі (маіл.ру або ж сервесе від гугла gmail) і напевно вам не хотілося б втрачати всю кореспонденцію з своїх старих поштових скриньок, а бігати по 10 різним ящиків не зовсім зручно?
Не біда! Просто вкажіть в пункті «збір пошти» свій Емаіл в іншій службі і пароль від нього і робот протягом 10 хвилин почне пересилати листи пріходяшіе на ваш старий поштовий ящика на пошту в Яндексі.
Крім цього ви можете поставити галочку у відповідному місці і робот забере ВРЮ пошту, яка зберігалася в вашому старому ящику. Після цього вас перекине в меню налаштувань:
Тут ви можете задати мітки які будуть присвоюватися листів прийшло з вашого ящика, також можете призначити окрему папку для листів (для зручної сортування і роботи з поштою), а також поправити настройки з’єднання з сервером електронної пошти другий поштової служби (але, не раджу цього робити, за замовчуванням там все виставлено грамотно і якщо ви не зовсім розумієте що ви там хочете змінити, то краще нічого не чіпати.
Завершуючи тему збору пошти, залишається відзначити що ви можете створити кілька збирачів для різних служб).
На цьому з основними настройками пошти ми закінчили, звичайно залишилося ще багато не розглянутих пунктів, але до них ви зможете дістатися і самі в міру обживання в нову пошту, а зараз мені хотілося б поговорити про таку особливою функції для власників сайту, як створення пошти з ім’ям вашого веб-ресурса (тобто пошти на подобі admin@vashsite.ru).
Яндекс пошта для домену
Отже для того що б підключити пошту до домену вам необхідно авторизуватись у вашій поштовій скриньці (якщо ви з нього вийшли) і переходимо за наступним посиланням: pdd.yandex.ru/domains_add
Тут вбиваємо в поле ім’я вашого домену (без http: // і www) вибираємо вкладку особиста пошта і тиснемо створити (див. Скрін):
І тиснемо «Підключити домен». Далі вам необхідно підтвердити права володіння доменному. Проше всього це зробити першим способом, тобто завантаживши в кореневій каталог вашого сайту файл з ім’ям виданими вам ім’ям (у мене 5a1481ee57c7.html) і містить текст f280d7f92b04 (це у мене – у вас інший).
Ну що ж створюємо на комп’ютері фаил (я це буду робити в notepad ++) і додаємо туди вказаний текст:
Далі тиснемо «Файл – зберегти як …» і в діалоговому вікні в пункті розширення вказуємо .html, а в якості імені видане нам ім’я, в моєму випадку:
Зберігаємо і завантажуємо в кореневу деррікторію хостингом (найчастіше public_html). Після того як ми завантажили файл нам потрібно дочекатися поки робот її побачить (час наступної проверекі написано у нас під полем).
Після цього нам потрібно прописати mx записи. Для цього зайди в панелі свого хостингу в розділі пошта, кнопочка запис mx (залежить канечно від хостера і використовуваної їм панелі управління, але у мене так):
Далі в вікні, вибираємо домен (ім’я сайту) для якого ми будемо прописувати mx-записи. Спускаємося вниз до пункту «додати новий запис» і вже там виставляємо видані нам параметри.
В поле зміст прописуємо mx.yandex.ua, а в поле пріоретет «10», як нам було сказано раніше, після цього тиснемо «add new», що фактично означає додати нову.
На цьому додавання нової mx записи необхідна Яндексом завершена, а ось наша робота – немає. Нам необхідно пройти нижче і видалити інші mx записи перенаправляє вашу пошту в службу хостера:
Тепер необхідно дочекатися поки сам Яндекс побачить оновлення mx записів. Після цього можна буде приступити до створення ящиків для вашого сайту (їх може бути кілька):
Після заповнення тиснемо додати і ящик створений. Тепер ви можете увійти в нього, налаштувати і користуватися.
How could I follow your new posts?
We’ve made a subscription already.